Dzisiaj jest:
18 Lipca 2024
Imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Godzina:

Kontakt

ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
Małopolska Polska

tel. 0-18 3526484
redakcja

 

Sposoby płatności

  Prof. nzw. AGH, dr hab. inż. Rafał Wiśniowski

  Prof. nzw. AGH, dr hab. inż. Rafał Wiśniowski, absolwent AGH Wydziału Wiertniczo-Naftowego z zakresu wiertnictwa (1988 r.). Tytuł doktora nauk technicznych, uzyskał na Wydziale Wiertniczo - Naftowym AGH w 1992 r. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Marketing i Zarządzanie w Gazownictwie na Wydziale WNiG AGH w 2000 r. Kolejno tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii, specjalność wiertnictwo i geoinżynierii uzyskał na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w 2003 r., tam też w 2005 r. stanowisko prof. nzw. nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii, specjalność wiertnictwo i geoinżynieria.

  Zawodowo od początku swojej kariery naukowej jest związany z Wydziałem Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH. Rozpoczął w 1991 r. jako asystent-stażysta, kolejno od 1992 – 2005 jako adiunkt, a obecnie profesor nzw.

  W swoich pracach naukowo-badawczych zajmuje się optymalizacją technik i technologii wiertniczych, projektowaniem głębokich otworów naftowych oraz otworów kierunkowych o różnym przeznaczeniu.

  Jest autorem i współautorem wielu opracowań dla przemysłu, ponad 160 publikacji i referatów wygłaszanych na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, trzech skryptów oraz dwóch monografii.

  Jest aktywny w działalności na rzecz SITPNiG i NOT, SPE Sekcja Polska. Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych, Sekcji Górnictwa (T-12A) KBN.