Dzisiaj jest:
19 Maja 2024
Imieniny:
Celestyny, Iwony, Piotra
Godzina:

Kontakt

ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
Małopolska Polska

tel. 0-18 3526484
redakcja

 

Sposoby płatności

    Mirosław Janowski

    Mirosław JanowskiMirosław Janowski – członek Rady Programowej „Wiadomości Naftowych i Gazowniczych” oraz „Wieku Nafty”.

    Mirosław Janowski jest absolwentem Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH (mgr inż. mechanik – specjalizacja: cieplne systemy energetyczne) oraz studiów doktoranckich  z zakresu inżynierii środowiska (Akademia Górniczo-Hutnicza IKOŚ).

    Pod kątem zawodowym związany od roku 1997 z Wydziałem Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, Katedra Surowców Energetycznych. Był: współpracownikiem Państwowego  Inspektoratu Ochrony Środowiska (1994); pracownikiem Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni (1989-1990); specjalistą ds. ochrony środowiska w Pracowni Dokumentacyjno Badawczej „KONSUS” (1996-2005); wykładowcą i ekspertem w Stowarzyszeniu Gmin Polska Sieć, Energie Cites (2006-2007); konsultantem i ekspertem projektów PARP w Instytucie Karpackim w Nowym Sączu (2006-2010); audytorem w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska; vice prezes Laboratorium Innowacji w Energetyce Odnawialnej i Bioenergetyce LIBRE FOUNDATION (2012-2013); ponadto jest konsultantem i ekspertem d.s. ochrony środowiska i innowacji w firmie Inwestlink; konsultantem, projektantem i ekspertem ds., efektywności energetycznej w firmie B-Angel; ekspertem d.s. energetyki w Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

    Długoletni członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego – członek Zarządu Oddziału w Krakowie od 2016 oraz członek Zarządu  SITPNiG przy WGGiOŚ AGH od 2011. Członek – założyciel Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego. Wieloletni członek Krakowskiego Klubu Fotograficznego, członek stowarzyszenia GEOS. Wyróżniony Srebrną Odznaką  SITPNiG oraz stopniem dyrektora górniczego II stopnia. członek Rady Technicznej Rzeczoznawców SITPNiG. Autor i współautor wzorów użytkowych, patentów i Know-How.