Dzisiaj jest:
19 Maja 2024
Imieniny:
Celestyny, Iwony, Piotra
Godzina:

Kontakt

ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
Małopolska Polska

tel. 0-18 3526484
redakcja

 

Sposoby płatności

    Dr hab. inż. Jerzy Stopa

    Dr hab. inż. Jerzy Stopa jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH. W 1981 ukończył studia w kierunku Podstawowych Problemów Techniki – specjalność: matematyka stosowana; w 1985 r. – studia doktoranckie w zakresie górnictwa, w 1997 uzyskał stopień dr hab. w zakresie górnictwa – inżynierii złożowej i hydrodynamiki podziemnej.
    Jego zainteresowania naukowe obejmują metody matematyczne, modelowanie komputerowe i zarządzanie w inżynierii naftowej i gazownictwie. Jest specjalistą w zakresie komputerowej symulacji eksploatacji złóż węglowodorów.
    Jest autorem lub współautorem ponad 230 publikacji w czasopismach naukowych, w tym referatów prezentowanych na światowych kongresach naftowych i światowych konferencjach gazowniczych. Był również koordynatorem i współautorem ponad 50 opracowań wykonanych dla przemysłu naftowego i gazowniczego, dotyczących złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (konwencjonalnego i niekonwencjonalnego), podziemnego magazynowania gazu, zarządzania i ekonomiki w przemyśle naftowym i gazowniczym.
    Dr Stopa jest członkiem SiTPNiG, SPE, American Mathematical Society, International Association of Hydrological Sciences.